Сторінок: 1 2 [3] 4
Друк
Автор Тема: НАМ Sat  (Прочитано 40782 раз)
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #30 : 15 Жовтня 2015, 18:01:28 »

Доброго вечора, Сергій (US5ERQ) та шановні колеги!
Дуже вибачаюсь за відповідь із тривалим запізненням, все до цього "руки не доходили"!
Викладаю креслення з реальними розмірами своєї SAT антени 2 el. MOXON 145 MHz+ 3 el. YAGI 436 MHz.



Провів я на цю антену приблизно 1150 QSO через SAT SO-50, також випробовував її роботу при проведенні
QSO в TROPO на виїздах (432 MHz, 145 MHz FM mode). Як на мене, основною перевагою такої антени є
певна компактність, що дуже зручно на при виїздах.

13.10.2015 р. вдалося на цю антену провести перше QSO через LILACSAT-2 (XW-2H) - новий китайський супутник.
Не полишаю спроби провести QSO через новий супутник AO-85 (FOX-1A). Всі ці супутники мають FM
транспондери. Нажаль поки не вдається.

Сергій US5ERQ, сподіваюся у Вас все вдасться з цією антеною і скоро проведемо QSO via SAT!


73! de UR3PGW





« Останнє редагування: 15 Жовтня 2015, 19:01:14 від ur3pgw » Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #31 : 27 Жовтня 2015, 17:35:09 »

Прийшла черга підводити проміжні підсумки.
Позаду 410 QSO. Знову порівнюю свої досягнення з напрацюваннями Богдана UR3PGW:
-------- QSO DXCC GRID   CALL    Період
UR3PGW 410    31     98    127    328 днів
UR0ET    410    30     98    126    179 днів
Трішки вдалось скоротити відставання по кількості квадратів та унікальних позивних. Якщо в попередньому я відставав на 5 квадартів та на 5 позивних, то теперь по квадратах зрівнявся, а по позивним відстаю на 1. Але при цьому втратив перевагу у кількости країн: був на 4 попереду, теперь відстаю на 1.
Що цікаво, сьогодні на останній орбіті мене сам погукав EA4SG, якого я перед цим не міг догукатися через LILACST-2. А слідом за ним - IZ5TEP, з яким я раніше не зустрічався і який дав мені новий квадрат. Усміхнений
Трішки додаткової статистики. Із 410 QSO більше половини (207) проведено зі станціями з якими зустрічався 5 та більше разів. Із 5 станціями проводив зв'язки більш ніж 20 раз (всього 143 QSO) - свої люди! Усміхнений

Із 410 QSO тільки 37 проведені "на землі". Решта - 374 QSO - проводив з лоджії. Маю намір довести кількість "домашніх" зв'язків до 500 та після цього активніше працювати "на землі", щоб отримати більше кореспондентів зі східного та північного напрямку.

До речі, сьогодні рівно 6 місяців як я став на стежку супутникового зв'язку Усміхнений
Цікаво Excell вираховує різницю в датах Усміхнений Спираючись на те, що в році 360 днів Усміхнений Ну то вже таке, несуттєве.

Наступний проміжний етап - 579 QSO. Саме цю кількість Богдан провів на протязі року.
« Останнє редагування: 27 Жовтня 2015, 19:06:15 від UR0ET » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #32 : 27 Жовтня 2015, 20:49:52 »

Доброго вечора, Володимир!

Вітаю Вас із проведенням першого QSO через LILACSAT-2!
Був дуже радий провести з Вами QSO через новий супутник.

Хороша статистика роботи через SO-50! А головне, що Вам вдалося досягти такого результату
набагато раніше, ніж це зробив я!

Щодо проведення QSO "з землі",  я думаю це дасть перевагу в кількості орбіт і частково
по кореспондентах. Як для мене, така робота інколи давала мені можливість рухаючись по вулиці
знаходити між будинками місця, де я ще можу нормально працювати на SAT коли він вже достатньо
низько. Саме так в свій час мені і вдалися QSO із UA9UIZ, EX8MLT (в мене це самі DX QSO).

На днях знову спробував працювати через АО-85 (FOX-1A). Знову нічого не вдалося і бажання
пропало мабуть надовго! А от LILACSAT-2 став працювати щодня та й якість сигналу супутника
нормальна. На даний час в мене через LILACSAT-2 проведені тільки 6 QSO. Але перспектива є
і сподіваюсь провести там ще багато QSOs! Буде певна кількість QSO на LILACSAT-2, буду вести
статистику.

Бажаю вдалої роботи на SAT!

73! de UR3PGW

Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #33 : 09 Лютого 2016, 19:49:16 »

Добрий вечір, шановні колеги!
08.02.2016 р. минуло 2 роки, як я почав працювати через SAT.
Вражень від роботи на SAT у мене багато, є навіть певні скромні результати.
Отже, коротко про основні моменти.
Восновному працював через SAT SO-50, але маю також QSO через LILACSAT-2 (CAS-3H), і поки що тільки
1  QSO через AO-85 (FOX-1A). Дані радіоаматорські супутники працюють в FM mode (MODE J).

SAT SO-50. Для мене і на даний момент є самим основним SAT.  Періодично він працює з "капризами"
(різко переривається на кілька секунд трансляція), але супутник має якісний сигнал і через SO-50 мені
вдавались QSO навіть тоді, коли орбіта супутника мала елевацію 9..10 градусів по західному
напрямку (при менших елеваціях не працював, бо в моєму QTH горизонт нижче даного рівня
закритий будинками, а інші напрямки закриті ще більше). Ще на SO-50 періодично таки з'являються
нові кореспонденти. Також приймач супутника достатньо добре чутливий до слабких сигналів,
працюють через нього навіть  1-2 W потужності використовуючи портативні радіостанції та антени
типу NA-771 (подовжені "резинки"). Доречі,  Heldur ES6SW систематично саме таким сетапом
проводить SAT QSO FM в  mode де б він не знаходився (за останній місяць ES6SW- QTH: Valga,
YL/ES6SW- QTH: Riga, SP9/ES6SW- QTH: Zakopane, OM/ES6SW), також Володимир UR0ET теж
має досвід проведення таких QSO.  Найкраще працювати на SO-50 в будні дні, оскільки тоді
менше станцій і вони менше заважають один одному.
За 2 роки (станом на 08.02.2016) на SO-50 вдалося провести 1506 QSO, кількість кореспондентів (CALLSIGNS)-
- 277, країн по DXCC - 39, GRID-квадратів - 187. Самі DX кореспонденти - UA9UIZ,  EX8MLT, 4Z5CP,
 OY1R.
LILACSAT-2. Один з недавно запущених радіоаматорських супутників. Працювати через нього можливо,
але мені вдавалися QSO тільки при елевації 35 грудусів і вище. Але в певний момент орбіти СW сигнал 
маяка (beacon)  починає накладатися на частоту downlink FM транспондера, що дуже часто заважає
нормально приймати кореспондентів. А ще останнім часом транспондер LILACSAT-2 (CAS-3H) працює
по якомусь незрозумілому графіку (не можу зрозуміти, коли і на скільки часу його включають).
На даний час (з жовтня 2015 р.) через LILACSAT-2 мені вдалося провести тільки 17 QSO з 10 країнами по DXCC,
GRID-квадратів - 14, CALLSIGNS - 14.
АО-85 (FOX-1A). Власне я з нетерпінням чекав на запуск даного SAT, але скільки потім було розчарування,
коли  після багатьох спроб зрозумів, що нормально працювати через нього мені не вдасться! Сигнал з
супутника шумний, "зажатий", з періодичними QSB. Одні станціїї транспондер АО-85 транслює дуже
потужно (аж "з журчанням"), інші надзвичайно тихо (сигнал такий як із дуже слабкою модуляцією).
Але багато радіоаматорів працюють. А мені, схоже, потрібно для нормальної роботи через цей SAT
антена з більшим підсиленням.

 Всі зв'язки проводив  "з руки " з власного подвір'я стоячи на землі. Апаратуру для таких QSO використовую
простеньку: радіо BAOFENG UV-5R,  4 W,  ANT  2 el. MOXON 145 MHz+ 3 el. YAGI 436 MHz (антена LY2SS).
Надзвичайно приємним сюрпризом для мене стало QSO via SO-50 з Юрієм UR3PTX  08.02.2016 р.
Дуже примємно чути та провести SAT QSO із земляком. Сподіваюся в майбутньому волиняни будуть
активно працювати via SAT!

Сподіваюсь, що Володимир UR0ET на даному форумі теж висвітлить свої враження та статистику по роботі
via SAT!

GL, 73!
de UR3PGW
Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #34 : 09 Лютого 2016, 21:26:06 »

Вечір добрий всім!

Богдане, дякую за докладну розповідь! Занотував собі Ваші досягнення як взірець. Буду намагатись хоча б догнати.

З часу останнього мого допису змін не так багато, як того хотілось би. З одного боку, в якийсь час відчув, що захоплення роботою через SAT віднімає час, якого було недостатньо для вирішення інших побутових питань. З іншого боку, під час похолодання багато працювати на лоджії стало некомфортно: дуже застудився. Тому прийняв рішення пригальмувати Усміхнений Таким чином з часу останнього звіту проведено лише 28 QSO, які додали до результатів 4 квадрати та 6 нових кореспондентів. В підсумку зараз 438 QSO, 30 країн, 102 квадрати та 132 кореспонденти.
Разом з тим, плекаю надію найближчим часом підвищити свою активність в роботі через SO-50. Зокрема, це пов'язано з тим, що в цьому році проводиться QRP марафон "Польові квіти" http://outdoorqrp.org/ru. До організаційної групи увійшли UA3LMR (він же RD2A), RN3ANT, UR0ET, UV5QR, R2ABT. До речі, Олег UV5QR відомий як завзятий мандрівник. Про свої виїзди на лоно природи він жваво розповідає на своєму сайті: http://uv5qr.ucoz.ru.  Якщо зайдете - не пожалкуєте. Дотепні розповіді та цікаві відеосюжети. Олег часто працює як на коротких, так і на ультракоротких хвилях, успішно виступає у змаганнях. В цьому році планує вперше провести QSO через SO-50.
І щоб знову перейти до основної теми, пропоную вашій увазі невеликий відеоролик про те, як група дніпропетровських аматорів на Різдво вийшла на Монастирській острів, щоб провести декілька QSO у тому числі і через SO-50 на свіжому повітрі. Двоє молодих хлопців до цього ж провели перші свої QRP QSO на коротких хвилях. Правда у них був досвід роботи на УКХ. Але емоцій від цього було не менше! Усміхнений


73! 72!
de UR0ET

« Останнє редагування: 09 Лютого 2016, 21:44:54 від UR0ET » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #35 : 16 Лютого 2016, 18:18:12 »

Добрий вечір, Володимир!

Дякую за висвітлення результатів Вашої роботи via SAT!
Хотів відразу відписати тут на форумі, але все бракувало на те часу (SORRY).
Дивлячись на цифри статистики Вашої роботи на SAT, хочу відмітити, що це чудовий результат!
Адже, наскільки мені відомо, ще нема року, як Ви почали працювати на SAT.
А головне - це здоров'я! Тому треба справді берегтись, буде все ОК - будуть QSO via SAT,  будуть QSO і з полів,
озер, URFF, UFF, тощо! Та й коли потепліє, знову з'являться на SAT багато нових станцій, що працюватимуть /P.
Я впевнений, що тоді додасте в свій актив багато QSO, CALL, GRID та DXCC!
Момент згасання мого інтересу до SAT я пережив у листопаді-грудні 2015. А після закінчення тієї "неактивності", десь з 20 грудня 2015 р.і  до 08.02.2016 р. добавив у свій актив ще 1 DXCC, 20 нових CALLs, 14 GRIDs.
 
Дякую за інформацію по QRP марафону та відео, а також вдячний за ссилку на сайт Олега UV5QR. Для мене було дуже
цікаво прочитати про його виїзди на природу! Власне це є дуже небайдужим і для нас - радоаматорів
Frogs Travelers Club (FTC). Ми також сповідуємо актиний відпочинок з радіо на природі!

Дуже чекаю, коли Олег UV5QR почне працювати на SO-50 та сподіваюсь провести з ним SAT QSO!
Крім того чекаю на SAT SO-50 QSO з Сергієм US5ERQ!

До зустрічі в ефірі на SAT та  HF!
73! 72!  de UR3PGW







Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #36 : 22 Березня 2016, 19:21:06 »

Вечір всім добрий!

Сьогодні провів ювілейне 500-те QSO через SO-50. Кореспондентом виявився AM400MDC, який переді мною провів зв'язок з Богданом UR3PGW.
Короткий підсумок:
CALL-----QSO--DXCC--GRID--CALL
UR0ET----500---32----113---149

Якщо кому цікаво, то нижче відео на якому проводяться заміри параметрів антени типу 3+4 розробки RV3EFG та кадри проведення зв'язків з використанням цієї антени через спутник SO-50 в польових умовах:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=whY6HNHvCvk" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=whY6HNHvCvk</a>


До речі, для тих, хто працює через спутники є можливість отримати цікаву нагороду: приз від Центру підготовки космонавтів RT3F з підписом космонавта Волкова U4MIR за найбільшу кількість зв'язків через спутник (повтори не зараховуються) у QRP Марафоні "Польові квіти" (http://outdoorqrp.org/ru/rules).
« Останнє редагування: 22 Березня 2016, 19:47:10 від UR0ET » Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #37 : 27 Квітня 2016, 12:05:33 »

Рік тому, 27 квітня 2015 року провів своє перше QSO через спутник SO-50 з SP9TTX. Вчора провів багато зв'язків через цей спутник в чистому полі щоб вийти на "округлі" результати Усміхнений

За рік проведено 600 QSO. 500 з них з лоджії (відкритий сектор з південного західа до північного сходу), 100 зв'язків проведено за межами будинку: на пляжах, в парках, в полі. Зв'язки проведені зі 167 кореспондентами, які розташовані в 129 квадратах на 33 територіях по списку DXCC. Нарешті вдалось трішки обігнати Богдана UR3PGW Усміхнений

Майже третина із загальної кількості QSO (198) проведена з 6 кореспондентами (з кожним від 18 до 45 QSO за рік). Слід відзначити, що ці зв'язки, як как правило, проводились коли на орбіті було мало людей.

Крім зазначених QSO через SO-50, провів один зв'язок через LILACSAT и чотири через AO-85, також відомий як FOX-1A. Один з них провів учора. А ввечері отримав посилання від UR5TLZ на відео де чути це QSO (після 1 хвилини):
[video]
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zXAlGRQDD3s" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=zXAlGRQDD3s</a>
[/video]
« Останнє редагування: 27 Квітня 2016, 12:08:59 від UR0ET » Записаний
UW5EJJ
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 1


Перегляд профілю
« Відповідь #38 : 29 Квітня 2016, 06:33:09 »

Вражає, є до чого прагнути.
Я теж спробую відзвітувати про своїх скромних результатах.
Свою першу зв'язок через супутник SO-50 я провів 11 жовтня минулого року з Віктором
RN6MA на подовжену антену N-771. Після цього тільки спостерігав. Фактично, працювати
через супутник я почав 18 березня. Через місяць, 18 квітня підсумував результат.
За місяць проведено 108 QSO. Зв'язки проведені з 43 кореспондентами, 38 великих
квадратів. На карті не помістився квадрат NO46.
Все зв'язку проводилися з невеликого кургану, в 350 метрах від мого хутора, фактично з
польових умов, бувало що в дощ, сніг, грозу.
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #39 : 30 Квітня 2016, 19:47:25 »

Добрий вечір, Володимир (UR0ET) та Владислав (UW5EJJ)!
З великою цікавістю прочитав ваші повідомлення та статистику по роботі via SAT!
Результати прекрасні!
А головне те, що всі ми активно представляємо нашу країну на теренах  SAT!
Систематично чую вас (UR0ET, UW5EJJ) та Сергія UR3CTB, Максима UX7LB, Ярослава UX0DA, Юрія UR1YDD, Сергія UX0UO на SO-50, періодично Миколу UR5BFX та Олега UV5QR.
Також в останні дні (тижні) з'являються на SO-50  UT3XT, UX4LI, UR8QAF, вчора був UR5FOK. Географія нашого представництва на SAT з FM mode розширюється і саме цей факт мене дуже радує!
На даний момент не можу викласти тут точну статистику власної роботи на SAT, просто мушу ще дорахувати.
Думаю завтра або в найближчі дні дану інфо викладу тут ( по роботі на SO-50, LILACSAT-2, AO-85).

Бажаю всім вдалої та цікавої роботи на SAT!
CU VIA SAT!
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #40 : 02 Травня 2016, 10:08:12 »

Христос Воскрес!
Всіх вітаю зі св'ятом Паски!
Дай Бог всім нам добра, благополуччя, міцного здоров'я, мирного неба!

Викладаю свої результати роботи через радіоаматорські супутники.
Станом на 30.04.2016 р. статистика виглядає таким чином:

SO-50  - після 1500 QSO кількість зв'язків на даному SAT я вже не рахую, країн по DXCC - 40, кореспондентів - 317,
великих GRID квадратів - 205.

LILACSAT-2  - кількість QSOs - 17,  країн по DXCC - 10,  кореспондентів - 14,  великих GRID квадратів - 14.

AO-85  - кількість QSOs - 5, країн по DXCC - 3,  кореспондентів - 4,  великих GRID квадратів - 4.

На даний час періодично пробую працювати через АО-85. Але для мне це достатньо складно.
Але все одно ці спроби не полишаю. На SO-50 надалі працюватиму над збільшенням кількості нових кореспондентів, країн по DXCC,
та нових GRID квадратів.

бажаю всім вдалої роботи via SAT!

73! de UR3PGW

Записаний
ur5xmm
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 1


Перегляд профілю Email
« Відповідь #41 : 26 Серпня 2016, 07:17:16 »

Доброго дня шановна радіоаматорська громадо!
Дуже радий чути всіх на SO-50му на кожній орбіті.
Хочу поділитися цікавою ідеєєю стосовно антени для
роботи через супутники.
За основу взята конструкція, креслення якої зображено
кількома повідомленнями вище. Вирішив трошки модернізувати
антену Богдана UR3PGW, зробити її справді портативною,
щоб можна було носити з собою навіть у рюкзаку. Вийшла
досить компактна конструкція, з якою спробую попрацювати
із нового квадрату KO61KR на наступному тижні, як буде
дозволяти час.
Про мої експерименти запрошую відвідати сайт
http://ur5xmm.ucoz.net/news/portativnaja_antenna_dlja_raboty_cherez_sputniki/2016-08-22-10
Там все детально описано. Думаю ідея варта уваги.
Записаний
ur3php
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 81


Перегляд профілю Email
« Відповідь #42 : 09 Грудня 2016, 16:16:08 »

Доброго дня!
Як там зараз поживає SO 50 ?

Ще працює?
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #43 : 11 Грудня 2016, 15:55:46 »

Вітаю, Романе!

SO-50 на даний час працює нормально та у звичному режимі.
Вчора на одній з вечірніх орбіт я знову провів через нього без проблем 3 QSO.

Якщо цікавить питання діючих SAT, можна користуватися ресурсом http://www.amsat.org/status/.
Там у вигляді кольорової таблички щодня відмічається активність радіоаматорських SAT (коли і в якій mode їх чули).

На сайті http://aar29.free.fr/sat/indexlogin.html окремо по кожному з  SAT після кожного "витка" радіоаматори прописують свої QSO в logbook по кожному з супутників ( наприклад http://aar29.free.fr/sat/so50/so50log.php).

GL!
de UR3PGW
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #44 : 11 Січня 2017, 14:47:16 »

Вітаю, шановні колеги!
Поздоровляю всіх із вже наставшим новим 2017 роком та наступаючим святом Василя!
Всім бажаю міцного здоров'я, миру та хороших результатів й успіхів при роботі в етері!

На днях, при телефонній розмові з колегою по роботі via SAT Олександром UT2SW, почув від нього
інформацію про роботу нового радіоаматорського SAT з FM mode транспондером.
Мова йде про недавно запущений на орбіту китайський супутник BY70-1  http://amsat.vhfdx.in.ua/index.php/news/45-by70-1-fm

Працює SAT на частотах:
uplink    145.920 kHz PL tone 67 Hz
downlink   436.200 kHz 

Протягом кількох останніх днів я спробував попрацювати на SAT  BY70-1 .
Нажаль часу бути присутнім на більшій кількості витків не було, але кілька QSOs все ж вдалося провести (DG1EA, UR3CJH, HA6NM, ON5NY, EA1JM, IW3RGK). Чув навіть OD5RI.
Враження від цього SAT у мене виникли неоднозначні. Але все ж пропоную тому, хто цікавиться роботою via SAT спробувати послухати і попрацювати через BY70-1.  Швидше всього даний SAT довго на орбіті не пробуде (близько 1 місяця).
Побачити коли супутник буде над вашим QTH  можливо використовуючи http://www.amsat.org/track/index.php

GL, 73!
de UR3PGW
Записаний
Сторінок: 1 2 [3] 4
Друк
Перейти в: