Сторінок: 1 [2] 3 4
Друк
Автор Тема: НАМ Sat  (Прочитано 40786 раз)
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #15 : 10 Липня 2015, 09:43:51 »

Доброго дня всім!

Підвів попередні підсумки порівняння двох антен: 5+6 елементів від RZ9CJ та 3+4 елемента від RV3EFG (опубліковано RA6FOO).
На кожній проведено по 70 QSO. Всього проведено зв'язки з 17 країнами по списку DXCC:
DXCC: CT DL EA ES F G HA I LZ OE OK OM ON SP UA1 UR YO = 17 країн
5+6:    -- DL EA ES - G HA I LZ OE OK OM ON SP UA1 UR YO = 15 країн
3+4:    CT DL EA ES F G HA I LZ OE OK --  ON SP UA1 UR YO = 16 країн

Взято 47 квадратів. З них 30 на антену 5+6 від RZ9CJ та 32 на антену 3+4 від RV3EFG.
QSO проведені з 54 кореспондентами. З них на антену 5+6 від RZ9CJ проведені зв'язки з 34 різними станціями і на антену 3+4 від RV3EFG - з 33 різними станціями.

Не дивлячись на те, що антена 5+6 від RZ9CJ має кращі параметри, для работи через спутник SO-50 підходить і антена 3+4 від RV3EFG, яка має меньшу довжину траверси та вагу.

Всього на даннй час проведено 150 QSO з 57 кореспондентами з 50 квадратів 17 країн.
« Останнє редагування: 10 Липня 2015, 13:54:48 від UR0ET » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #16 : 10 Липня 2015, 21:55:17 »

Добрий вечір, Володимир!
З великою цікавістю прочитав про Ваші досягнення в площині QSO via SAT SO-50 та порівняння в роботі 2-ох антен.
Враховуючи, що Ви почали працювати через SO-50 відносно недавно, такі досягнення вражають. Вражає і робота антени 3+4 el. yagi RV3EFG, особливо враховуючи, що довжина даної антени тільки 0,34 метра!
Особисто я, слухаючи Вашу роботу на SAT SO-50 відносно постійно, різниці між двома цими антенами не помітив: постійно і на кожному "витку" Ваш сигнал із SAT приймався чудово і завжди добре розбирався поміж сигналів потужних SAT станцій!
Це помітив не тільки я, це помічали багато кореспондентів, які неодноразово відповідали на виклики і самі викликали Вас!
На мою думку суттєвою перевагою антени 3+4 el. yagi RV3EFG являється її компактність та легкість (добре відчувається у походах та експедиціях).

Мені до омріяного 1000-ного QSO via SO-50 залишилось ще десь 5-6 QSO. Сподіваюсь вдасться дійти до мети протягом вихідних і десь на наступному тижні приведу на цьому Форумі всю статистику по власній роботі на SO-50.
Доречі, 08.07.2015 р. ми з Русланом UR3PFD таки провели QSO через SO-50, і кілька днів тому чув Миколу UR3PEZ через цей SAT досить чітко. Сподіваюсь скоро хлопці почнуть працювати через SO-50!

Бажаю успішної роботи на SAT!
До зустрічі via SO-50!

de UR3PGW
Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #17 : 11 Липня 2015, 00:27:08 »

Богдане, дякую за Ваш відгук!
В планах - модифікувати антенну, зробивши її розбірною.
Варіант такої антени є за цим посиланням: http://hamradioural.ru/viewtopic.php?f=111&t=22
Про подібну конструкцію розповідає і RV9WIW http://qrp.ru/forum/2-QUA/12727-SOTA?start=10#25150
Частково процес монтажа антени можно побачити в кінці цього ролика: https://www.youtube.com/watch?v=YfaKXMVjEZM&feature=youtu.be
Крім зміни конструкції антени потребує вдосконалення спосіб ведення записів про кореспондентів та необхідно передбачити можливість кріплення радіостанції на траверсі антени.

Вам бажаю досягти бажаного рубежу!

До зустрічі в ефірі!

73!
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #18 : 13 Липня 2015, 22:32:38 »

Добрий вечір, шановні колеги!
Нарешті мені вдалося провести 1000-не QSO через радіоаматорський супутник SO-50  (13.07.2015 р., 18:32 UTC, M0NRT op. Mark, loc.IO92IX).
Нагадаю, що це поки єдиний SAT,  який на даний час  працює в FM mode.
Період часу за який вдалися ці QSO становить майже 1,5 року (з 07.02.2014 по 13.07.2015 рр. включно).

Отже, трохи статистики (UR3PGW):
Кількість проведених  SAT QSO - 1000
 callsigns  ( кількість  кореспондентів) - 197
 кількість країн по DXCC - 35 ( I, ES, ON, SP, UR, YO, OH, OE, F, DL, YL, LA, UA9, EA, 9A, UA1-6, EW, LZ, GM, EA6, G, PA, SM, HB9, OZ,
CT, T7, OK, S5, HA, OM, GI, SV, EX, GW ).
 кількість GRID квадратів  -  139

Всі QSO проведені " з руки"  PWR 4  (TX BAOFENG UV-5R).  Перші  70 QSO провів на ANT 3+5 el. YAGI (живлення по одному кабелю).
Всі інші QSO провів на ANT 2 el MOXON 145 MHz + 3 el. YAGI 436 MHz  (розробка LY2SS, живлення по одному кабелю).
Приймаючи участь в еколого-туристичних експедиціях по рідному Волинському краю у складі команди Frogs Travels Club (EN7P)
брав на виїзди портативну SAT антену і  Baofeng UV-5R. Так вдалось провести ще додатково  біля  30 SAT QSOs  (call sign. EN7P).
Самими найвіддаленими були SAT QSO із CT2GOY,  GS3PYE/P,  R9JAL(ex UB8JAF),  EX8MLT,  UA9UIZ.
Періодично було чути JY9ET,  CN8MAA, але нажаль провести з ними QSO не вдалося.

Надалі основним напрямком роботи via SAT SO-50 для себе бачу QSO із новими станціями та новими GRID квадратами.
Бажаю всього найкращого та нових досянень в радіоаматорській справі!
CU via SAT SO-50!

Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #19 : 13 Липня 2015, 23:27:37 »

Богдане, мої вітання!
Ваші досягнення вражають! Є на кого рівнятися!
Занотував Ваші показники. Цікаво, чи зможу за півтора роки їх виконати?

З Вашого дозволу декілька запитань:
- перелік країн наведено в тій послідовності, в якій було проведено QSO з цією країною?
- чи була у Вас нагода провести заміри SWR антени 2 el MOXON 145 MHz + 3 el. YAGI 436 MHz  (розробки LY2SS)?
- поділіться, будь-ласка, технікою ведення логу під час проведення QSO. У мене, інколи, не вистачає рук для того, щоб одночасно тримати в потрібному напрямі антенну, проводити зв'язок, тримати олівець та папір Усміхнений Особливо в польових умовах. Намагався знайти щось в цьому напрямку на YouTube але марно. Гадаю така інформація стане в пригоді багатьом початківцям.
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #20 : 15 Липня 2015, 00:13:25 »

Добрий вечір, Володимир!
Дуже дякую за відгук! Реально мої досягнення по  роботі  via   SAT  SO-50 є достатнньо скромними.
Мій колега та друг по SAT SO-50 Heldur ES6SW (ми з ним постійно листуємося по e-mail) має дуже вражаючі результати роботи via SAT.
На даний час у нього в LOG вже понад 10 200 SAT QSO з 70 країнами по DXCC! Це результат його постійної роботи через кілька FM mode  SAT 
починаючи з 2006 року. Причому багато  SAT QSO він провів на 1,5-2 W потужності та на антену "резинка" (правда це подовжена антена,
 типу Nagoya NA-771).
Я майже щодня чую Вашу активну роботу на супутнику і впевнений, що 1000-не SAT QSO Ви проведете набагато раніше, ніж це вдалось мені.

Щодо переліку країн по DXCC, вони дійсно написані в послідовності, в якій були проведені з ними перші QSO.
Заміри SWR антени 2 el MOXON 145 MHz + 3 el. YAGI 436 MHz (by LY2SS) проводилися після її побудови (при настройці). Потім періодично
контролювалися (1 раз в кілька місяців). Покази SWR були:  145 MHz - 1,6...1,7 ;  436 MHz - 1,3. Правда резонанс MOXON був десь  на 142 MHz
(на 436 MHz резонанс був на частоті 436,800).
Сьогодні ми з Миколою UT4PR провели повторну підстройку цієї антени (вкорочувалися елементи MOXON). Тепер резонанс піднявся і став
144,300 (SWR  на 145 MHz  - 1,4),  а на 436 MHz  SWR -  1,5.  У всіх випадках заміри SWR проводилися антенним аналізатором
RIGEXPERT AA-600.
Щодо занотовування інформації під час QSO, я просто використовую диктофон свого мобільного телефону, який включаю в момент,
коли SAT має з'явитися (час появи згідно PASS PREDICTION на  amsat.org).  Після того, як закінчився проліт SAT ,
включаю і слухаю запис . Слухаючи запис виписую на папір RS, GRID LOC,  встановлюючи потім час закінчення QSO. Правда після занесення
QSO в паперовий log видаляю ці записи, бо пам'яті в телефоні мало. Одночасно тримаючи в руках радіо та антену  і проводячи QSO,
щось ще писати на папір я просто не можу. Я вважаю, що нотувати QSO під час "витка" можливо тоді, коли SAT антена стоїть на тринозі,
а планшет з папером прикріплениий до триноги чи до траверси антени (здається щось таке бачив на фото SQ9MES).
Дякую за ссилки по конструкціях розбірних варіантів антени 3+4 el. yagi RV3EFG, цікаві варіанти!


73!   Богдан
       de UR3PGW
Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #21 : 15 Липня 2015, 19:53:14 »

Не можу не поділитися першим враженням!
Сьогодні ввечері о 22:30 за київським часом через спутник SO-50 вдалося здійснити QSO з YO9CMC працюючи через портативну станцію Baofeng UV-B5 та антенну Diamond RH-771. Власне кажучи, з цієї мрії - провести зв'язок, використвуючи звичайну "резинку", хай навіть трішки довшу, ніж штатна, - починався мій шлях до "космічного простору".
Таки мрії збуваються! Усміхнений
« Останнє редагування: 15 Липня 2015, 19:59:35 від UR0ET » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #22 : 15 Липня 2015, 21:50:34 »

Добрий вечір, Володимир!
Вітаю з  першим успішним QSO  через  SO-50 з використанням  антени "резинка" Diamond RH-771!
Експеремент цікавий і я впевнений, що на цьому QSO ви не зупинитеся і продовжите далі.
Я працювати через SAT  так "екстремально " ще не спробував. Десь рік тому вдалося мені
провести кілька SAT QSO через SO-50 на мою нинішню SAT антену (2+3 елементи) і 1 W потужності.
Але далі  в цій площині я не експерементував, бо майже завжди було потрібно пробиватися через потужні QRM,
щоб "добути" новий квадрат або нового кореспондента.
Думаю, що  в мене через деякий час теж з'явиться бажання до експерементів в площині роботи через  SAT на hand held
антени.
На даний час знаю, що так періодично працюють через супутник   ES6SW (1-1,5-2 W pwr),  SP5XSD (2 W pwr), а вчора вечором DL7VTX (0,5 w)Ю
Бажаю успіхів в експерементах і просто цікавих SAT QSO!

73! de UR3PGW

Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #23 : 21 Липня 2015, 12:20:59 »

Успіхи Богдана таки вражають!
Молодець!

Цікавості раді порівняв проміжні результати Богдана та свої. Богдан набагато випереджає мене!
Так за свої перші 100 QSO він провів з 51 аматором з 21 країни, взяв 47 квадратів.
Я спромігся за 100 QSO набрати лише 43 станції з 16 країн та 40 квадратів.
Єдине, що Богдану знадобилося для цього 100 днів, а мені лише 52. Але ж темп - це не головне Усміхнений
Слідуючий проміжний фініш - 315 QSO. Спробую наблизитись до показників Богдана. Поки що проведено 180 QSO.
« Останнє редагування: 25 Липня 2015, 19:28:48 від UR0ET » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #24 : 27 Липня 2015, 06:25:55 »

Добрий день, Володимир!

Хороші результати!
Так, я з Вами згідний - темп в роботі на SAT це не головне, а швидше це другорядний показник!
Я впевнений, що по якісних показниках (DXCC, CALL, GRID LOC) Ви мене наздоженете швидко.

Станом на 25.07.2015 р. в мене проведено 1048 QSO з 205 кореспондентами, 145 GRID квадратів, 35 країн по DXCC.
Останні дні SO-50 працює якось специфічно, сигнал передачі чомусь переривається, і як наслідок частина QSO з новими для мене станціями не вдалися! Але думаю сьогодні перевірити свою SAT антену ще раз на аналізаторі. Тоді вже остаточно можна буде зробити висновок.

Бажаю Вам хорошої та результативної роботи на SO-50!
До зустрічі в ефірі!

73!  de UR3PGW
« Останнє редагування: 27 Липня 2015, 06:28:09 від ur3pgw » Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #25 : 28 Липня 2015, 21:44:08 »

Доброї ночі!

Проміжний підсумок: виповнилось три місяці моїх мандрівок у Космос Усміхнений
За цей час провів рівно 200 QSO з 70 різними кореспондентами з 22 країн, напрацьовано 59 квадратів.
Наступний орієнтир - це досягнення Богдана: він за 315 QSO провів зв'язки з 25 країними (станом на 15 серпня 2014 року). На жаль Богдан у своєму повідомленні на цьому форумі не вказує скільки на той час було різних кореспондентів та квадратів.
Але це не так важливо, бо є повні дані після проведених ним 410 QSO: 31 країна, 127 кореспондентів, 98 квадратів.
Маю надію наздогнати Богдана по цих показниках Усміхнений

Богдане, що показала перевірка антени?
Останнім часом таки SO-50 вередує. До цього ще додаються місцеві перешкоди, на які мій Baofeng неадекватно реагує.
До того ж поступово зростає активність. Як за рахунок чисельності, так і за рахунок бажаючих перекричати всіх і вся Засмучений
А може це просто мені здається... Усміхнений
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #26 : 29 Липня 2015, 08:30:11 »

Добрий день!

Та власне мої результати роботи via SO-50 не є такими вже показовими.
Часто все залежало від кількості станцій на "витку", а особливо від бажання операторів слухати.
Нажаль є кілька операторів, які постійно дають CQ, що заважає в той час працювати іншим, які добре чують!

За останні кілька днів мені вдалися кілька QSO з новими станціями: EW8OO, UA3YCX/P, SQ1REX, OH5LK.
Такі моменти радують, адже з'являється бажання рухатися далі і досягнути кращих результатів на SO-50!

Я теж помітив, що в останні дні SO-50 "вередує"! Сподіваюсь, що всі негативні явища в його роботі будуть тимчасовими!
Щодо  моєї SAT антени - провів заміри SWR і всі параметри на VHF/UHF залишаються такими, як після недавньої підстройки (SWR 145 MHz - 1,4; SWR 436 MHz - 1,5  резонанси залишилися там, де і були після підстройки антени).
Кілька днів тому знову провів  QSO з UA9UIZ (поки що для мене  QSO з ним є ODX - біля 4000 км). Видно орбіта була вдалою, бо приймав я його просто чудово!

Доречі, під час експедиції в URFF-060, на одній з орбіт в LOS, вже в шумах почув UA0SUN, але провести QSO не вдалося (просто SAT вже "втік", hi, hi).

Бажаю всім вдалої роботи в ефірі!

73! de UR3PGW
Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #27 : 09 Вересня 2015, 11:15:38 »

Пройшов черговий етап перегонів із серії "Гонки за лідером" Усміхнений
Позаду 315 QSO. Порівнюю свої досягнення з напрацюваннями Богдана UR3PGW:
-------- QSO DXCC GRID   CALL    Період
UR3PGW 315    25     87    106    188 днів
UR0ET    315    29     82    101    128 днів

Швидше - не значить краще Усміхнений Вдалось обійти Богдана лише по кількості країн, але по кількості квадратів та унікальних позивних Богдан попереду. Таким чином жовта майка лідера залишається у нього Усміхнений

Цікаво, чи накопичує ще хтось статистику по роботі через SO-50?
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #28 : 10 Вересня 2015, 08:31:04 »

Вітаю, Володимире!
Дуже дякую за викладену статистику роботи via SAT SO-50!
Ваші результати досить хороші, тим більше, що досягнуті були на 60 днів раніше,
ніж це вдалося мені! Хороший темп! Та й країн по DXCC  більше.
А щодо кількості CALL, GRID - то в мене станом на 315 QSO така перевага була лише
5 CALL і 5 GRID проти Ваших досягнень. Це мало, враховуючи, що цю кількість нових
CALL, GRID можливо відпрацювати за кілька днів, при умові наявності хорошої активності
нових станцій на SAT!
Тому тут лідерства нема ніякого, більше того, Вам вдалося провести QSO із більшою
кількістю країн по DXCC - а це в якісному відношенні набагато складніше, ніж "набирати"
GRID квадрати!
Чи хтось ще веде подібну статистику я не знаю?
 Щодо волинян, то крім мене поки ніхто на SAT не працює (нажаль!).
Хоча в певні місяці чув на SO-50 спроби колег працювати (UR3PAS, UR3PFD, UR3PEZ).
З UR3PFD ми навіть провели SAT QSO.
Ще знаю, що до 10 QSO  на SO-50 рік тому провів Микола UT4PR.

Станом на 09.09.2015 р. в мене QSOs - 1171,  DXCC - 36,  CALL - 226,  GRID - 158.
З 23.08.2015р. фактично в актив додав тільки 3 CALL i 1 GRID квадрат.
Чув та викликав 4X1ZZ, але QSO не провів, тому в кількості DXCC на SAT нема нічого нового.

Бажаю хорошої та результативної роботи на SO-50!
73! de UR3PGW

Записаний
US5ERQ
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 4


Перегляд профілю Email
« Відповідь #29 : 28 Вересня 2015, 11:27:33 »

UR3PGW
День добрый Богдан!
Есть пару вопросов по используемой Вами антенне: Максон+3 эл.
Вы писали, что немного подкорректировали размеры самого Максона для более лучшей работы на 145 МГц.
Есть ли у Вас новые размеры Максона? Изменяли ли вы элементы на 430 МГц?

Сам недавно начал работать через SO-50.
Baofeng UV-82 и 40 см "пипетка" к этой портативке.
Есть в активе пару связей.
Хотел бы попробовать и антенну Максон+3-эл
Рад буду получить от Вас информацию и услышать via SAT.
---------------------------------------------------------------
US5ERQ, Сергей.   73!
Записаний
Сторінок: 1 [2] 3 4
Друк
Перейти в: