Сторінок: [1] 2 3 4
Друк
Автор Тема: НАМ Sat  (Прочитано 40785 раз)
UT4PR
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю Email
« : 03 Травня 2014, 13:03:09 »

На Форумі ЛРВ пропоную нову тему під гаслом «НАМ Sat» де  буде обговорюватись тема радіозв'язку через аматорські супутники.

Радіозв'язком через аматорські супутники Землі активно зацікавились наші колеги в Ковелі в 1982 році на колективній радіостанції UK5PAN (Ковельська СЮТ) Мочичук М.О. UT3PN (ex. RB5PAA) та Пашкевич М.О. UT4PR (ex. UB5PAC).

Перший радіозв'язок був проведений через радянський супутник серії RS-8 телеграфом з DL1CF 22.10.1982 року, використовуючи частоти 145/29 МГц.
А телефоном 25.10.1982 з UA0SJD.

На сьогоднішній день багато країн світу мають супутники з допомогою яких радіоаматори можуть проводити експеременти з радіозв'язків різними видами модуляції та досліджувати проходження радіохвиль на КХ та УКХ та НВЧ.

У зв'язку з поширенням серед радіоаматорів аматорських портативних FM радіостанцій на УКХ 145/430 МГц та використовуючи прості за конструкцією антени, стало простіше проводити радіозв'язки через супутники AO-51, SO-50, AO-27.

Саме таким зв'язком останнім часом зацікавився наш колега, Богдан UR3PGW
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #1 : 03 Травня 2014, 21:58:48 »

            Добрий день!
    Бажання працювати через радіоаматорські супутники мав вже кілька років тому.
 Придбавши радіостанцію BAOFENG UV-5R почав спостерігати за роботою радіоаматорів через супутник SO-50. На даний час це єдиний супутник, який працює в FM mode.
 
   Перше QSO з IW3RGK провів 07.02.2014 року  із власного подвір'я, тримаючи антену в руках . Використовував антену 3+5 елементів YAGI (3 ел. на 145 МГц  5 ел. на 436 МГц), BAOFENG UV-5R pwr 4 W. За  антену VY TNX  UT4PR, UR3PGC, UR3PEZ. Даний комплект для роботи через SAT SO-50 використовую і зараз.

   За період з 07.02.2014 р. по 03.05.2014 р. працюючи таким простим SETUP провів 74 QSO, 5 з яких - з берега озера Лісовське, де разом із UT1PX, UT4PR, UT1PG, UY0PX перебував  02.05 2014 р.в експедиції.
   Кількість країн по DXCC з якими проведені QSO через супутник SO-50 -- 21 ( I, ES, ON, SP, UR, YO, OH, OE, F, DL, YL, LA, UA9, EA, 9A, RA, EU, LZ ,GM, EA6, G). Кількість GRID квадратів - 37. Самий найвіддаленіший кореспондент UA9FFF -  приблизно 5500 км.

    Під час експедиції на озеро Лісовське ( Маневицький район) була випробувана в роботі нова компактна антена  2+3 ел. ( 2 ел. MOXON на 145 МГц та 3 ел. на 436 МГц).
На таку антену потужністю 4 W (BAOFENG UV-5R) проведені QSO з UR3CTB,  M0SAT,  UA3YBW,  ES5CC. За дану антену     VY TNX   UT4PR,  UR3PGC.

Записаний
UT1PG
Адміністратор
Ветеран
*****
Offline Offline

Повідомлень: 304



Перегляд профілю WWW
« Відповідь #2 : 04 Травня 2014, 17:39:55 »

Є кілька фоток де Богдан працює через супутники.

В Ковелі (біля колективки UR4PWL)



Робота з оз. Лісовське дивіться на https://plus.google.com/photos/111265878485484714420/albums/6009434592553065281

Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 04 Травня 2014, 19:48:44 »

 Добрий день, шановні колеги!
Сьогодні 04.05.2014 р. вдалося попрацювати на 3-ох витках ( 43, 34, 56 градусів елевації відповідно).
Проведені QSO з F0EQE (1284 км),  ES6SW (732 км),  ES6DO (756км),  UA3RKK (1213 км),   F4DWB (1902 км).
Новими для мене з цих кореспондентів  є F0EQE,  UA3RKK,   F4DWB.

Проводити QSO можливо, навіть не дивлячись на QRM, оскільки на одному SAT каналі ( в downlink) в FM mode
одночасно чути сигнали кількох радіостанцій.

Використовував портативну компактну антену 2 ел. MOXON 145 MHz + 3 ел. на 436 MHz , всі елементи розміщені на одній траверзі в одній площині, антена живиться одним кабелем ( конструкція LY2SS). TRCVR - 4 W PWR.
         
        73!      de UR3PGW
Записаний
UT4PR
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю Email
« Відповідь #4 : 06 Травня 2014, 15:58:31 »

Зв'язок через SO-50 з UR3PGW виклав на ютуб UR3CTB

06/04/2014 QSO VIA SATELLITE SO-50 UR3CTB WITH UR3PGW UB3RAZ RN3ZNC
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 18 Травня 2014, 12:23:45 »

Добрий день, шановні колеги!

Сьогодні мені таки вдалося провести своє 100-те  QSO через супутник SO-50. Кореспондент, з яким відбулося це QSO- UR3CTB.  Для нас із Сергієм (UR3CTB) це QSO стало вже 11-тим.
Всі QSO провів потужністю 4 W та на двохдіапазонні антени, які тримав в руці. Сьогодні на двох орбітах провів QSO з UR3CTB, ES5CC, R4UAB/P, SP5MG.  
З SP5MG зв'язок проводив двічі за одну одну орбіту, оскільки перед зникненням супутника із зони радіовидимості він зменшив свою потужність до 1 Ватта.
Як не дивно, я приймав його із супутника на 59, ніяк не гірше ніж коли він працював більшою потужністю, навіть без проблем провели ще одне QSO.
Можливо, кому буде цікаво - викладаю нижче список станцій, з якими були проведені  SAT  QSO, та трохи статистики:

    CALL                     GRID                                       CALL                          GRID                                                  
 
   IW3RGK                  JN65                                    ON4CBA                      JO21
   ES5CC                     KO38                                  ES6SW                        KO37  
   IZ4UFB                    JN54                                   EA1JM                        IN70        Всі  QSO проведені з 07.02.2014 р.
   SP5XSD                   KO03                                  UA4CRI                       LO32         по 18.05.2014 р. Кількість QSO - 103
   UR5BFX                   KN29                                   DG0ER                        JN60                                              GRID  - 47    YO2CLL                   KN05                                   LZ1KG                         KN31                                          DXCC - 21  
   OH2FQV                  KP20                                   EB1FVQ                      IN52                                          
   OE6KDG                  JN77                                    GS3PYE/P                   IO68
    F0DIH                      JN17                                  EA6VQ                        JM19
    ON5NY                    JO10                                   RN3ZNC                     KO80
    DG0BBE                  JN60                                    SP2KFD                      JO93
    YL1VA                      KO07                                 F0EQE                        JN38
     SP5MG                   KO02                                  UA3RKK                    LO11
     LA7DHA                 JO59                                   F4DWB                       JN12
     UA9FFF                  LO88                                  SQ9MES                    JO90
     ES6DO                    KO27                                EA4CYQ                    IM78
     IK0USO                  JN61                                  UA3YBW                    KO53
     EM200BT                KN29                                 M0SAT                        IO91
     SQ9OUB                 JO90                                  SQ3BMW                   JO71
     EA3AKG                 JN11                                   DO5SB                       JN59
     SP9TTX                   JO90                                 R4UAB/P                     LO24
     F5VKV                    JN33                                  DB2TK                        JO52
     9A3ST                      JN75                                RL6MR                       KN98
     EU2TT                      KO44                               9A2EY                         JN85
     UR3CTB                   KN59                                 UB3RAZ                      LO11
     SQ3SWF                   JO82
  
  Колеги, прєднуйтесь! SAT QSO - це цікаво! Якщо є бажання послухати роботу радіоаматорів на супутниках ( чи провести QSO),  скористайтеся http://ww2.amsat.org/amsat-new/tools/predict/index.php щоб визначити, коли він над вами.

                   73!   de UR3PGW
« Останнє редагування: 18 Травня 2014, 12:44:53 від ur3pgw » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 16 Червня 2014, 15:55:58 »

Пропоную два відео з ютуба.

1. Записував UR3CTB, наше sat qso коли я працював з оз. Лісовське UR3PGW/P.  В тому ж відео також чути мої зв'язки з M0SAT, UA3YBW, ES5CC - всі проведені з берега вказаного озера на портативну антену



02/05/2014 QSO VIA SATELLITE SO-50 UR3CTB WITH UR3PGW/P M0SAT UA9UIZ


2. Відео прислане мені на емаіл від R4UAB. Діма, R4UAB/p проводив qso з заміської дачі.

SO-50 18.05.2014 05:43 UTC

Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 15 Серпня 2014, 10:11:48 »

Вітаю колеги.
Пропоную відео яке прислав мені на маіл Николай UB8JAF, даний зв’язок для мене зараз є по відстані найдовший loc: MP40MX (Ханты-Мансийск)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=h7aTeWAQWZU

Станом на серпень місяць мені вже вдалося провести 315 QSO в FM-mode через SAT SO-50, з них 25 країн по DXCC,також є ряд нових кореспондентів та grid квадратів.
300 qso я провів з CT2GOY, квадрат IM75 - південь Португалії, що є для мене найвіддаленішим квадратом в ту сторону.

Станом на початок серпня місяця зійшов з орбіти VO-52, один із супутників що мав ssb-cw транспондер, і часто використовувався радіоаматорами Європи та частини Азії для проведення SAT QSO.

Дехто з колег запитував як користуватися розрахунком орбіт супутників на ресурся http://www.amsat.org/
З головної сторінки переходим на Satellite info ==>> Pass Prediction. В табличці вибираємо потрібний супутник (наприклад SO-50), навпроти вибираємо кількість витків (passes), нижче вводимо свій грід локатор (KO21if і т.д.) і натискаємо calculate position - після чого отримуємо географічні координати. Далі в колонці Elevation (Metres): вказуємо свою висоту над рівнем моря, після чого натискаємо Predict.
Далі з’явится табличка де будуть вказані орбіти вибраного супутника (фото нижче)



AOS (UTC) - час входження супутника в радіовидимість (як показує досвід, починаєте чути супутник приблизно через 3 хв від вказаного в табличці часу)
Duration - час проходження супутника над нашою територією
AOS Azimuth - з якого градуса появиться супутник
Maximum Elevation - максимальний градус на який підніметься супутник відносно горизонту під час витка
LOS Azimuth - градус куди зникне супутник
LOS (UTC) - час зникнення супутника з радіовидимості (як правило на 2-3 хв раніше ніж вказано в таблиці)

Колеги, приєдуйтесь! Можна працювати будь де на виїзді з малогабаритним сетапом.
Записаний
UT1PG
Адміністратор
Ветеран
*****
Offline Offline

Повідомлень: 304



Перегляд профілю WWW
« Відповідь #8 : 23 Вересня 2014, 13:07:39 »

На сайте http://cubesat.hammania.net заработал сервис онлайн спутникового монитора и спутниковый однострочный блокнот, который при выборе спутника (выпадающее меню) сразу же выводит данные по спутнику: частоты маяков, UP и DWN транспондеров, частоту и моду канала телеметрии. Тут же, рядом, спутниковый экран, куда при желании можно поместить свои связи через тот или иной спутник или наблюдения, принятую телеметрию и  другие интересности.  В связи с тем, что сайт только что запущен. хотелось бы получить советы и критические заамечания, чтобы устранить ошибки, если таковые найдутся. Их можно оставить на одноимённом форуме в составе сайта http://cubesat.hammania.net/index.php/forum . В том же меню можно найти и форму обратной связи.

info http://vhfdx.at.ua/news/sputnikovyj_bloknot/2014-09-22-1465
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 05 Січня 2015, 09:55:40 »

Доброго дня, шановні колеги!

Вітаю всіх з Новим 2015 Роком та наступаючим Різдвом Христовим! Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров'я, мирного неба, благополуччя, щастя та всього самого найкращого! Всім радіоаматорам бажаю хороших проходжень, плідної роботи в ефірі та на ниві конструювання та вдосконалення радіоаматорської техніки.

Хочу коротко поділитися результатами роботи через SAT SO-50 за 2014 рік. Це був для мене перший рік, коли я почав працювати новим для себе видом ( SAT QSO in FM mode).
Всього проведено  410 SAT QSO (10 з яких в експедиціях), кількість кореспондентів з якими відбулись QSO - 127,
GRID квадратів - 98, країн по списку DXCC - 31.

На даний час продовжую працювати через SO-50.
Приєднуйтесь, це дійсно цікаво!

73! de UR3PGW
Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 08 Лютого 2015, 19:26:21 »

Добрий вечір, шановні колеги!
Вчора, 07.02.2015 року, в мене як радіоаматора, був так би мовити " маленький ювілей". 
Рівно 1 рік тому мені вдалося провести перше для мене QSO через радіоаматорський SAT  SO-50 в FM mode ( 07.02.2014  16:35 UTC  IW3RGK  Roberto  loc. JN65RT).
Це єдиний SAT,  що на даний час ( як і 1 рік тому), що  працює в FM mode.
Кілька особистих вражень:
 Першим враженням після того, як відбувся цей перший зв'язок, була не стільки радість, а швидше невеликий шок!
Мене почули, почули  (з PWR 4 W,  ant 3+5 el. YAGI)  серед кількох станцій, які в той час працювали на цьому SAT  і створювали не малі  QRM від одночасної передачі в FM mode  на одній частоті (добре, що SAT тоді  проходив в моєму QTH  майже в зеніті)!
Це зараз ми з Roberto (IW3RGK), як добрі знайомі, частенько чуючи один одного via  SAT SO-50,  просто вітаємось (по імені) і просто обмінюємось RS 59. 
Перше вдале QSO дало мені бажання продовжувати далі.  Вже на слідуючий день провів QSO з Aadu  ES5CC (нині вже SILENT KEY), тоді й для себе впевнився, що на портативний SET UP можна працювати через SAT!  Того ж дня на одному із слідуючих "витків" вдалоcя провести QSO  із  ON4CBA, IZ4UFB, SP5XSD.
Ось вже пройшов рік після першого QSO. За рік, що пройшов, вдалося провести через SO-50   579 QSO:
 callsigns  ( кількість  кореспондентів) - 152
 кількість країн по DXCC - 32
 кількість GRID квадратів (KO37, тощо)  - 115
Всі QSO проведені " з руки"  PWR 4  (TX BAOFENG UV-5R).  Перші  70 QSO провів на ANT 3+5 el. YAGI (живлення по одному кабелю). Всі інші QSO провів на ANT 2 el MOXON 145 MHz + 3 el. YAGI 436 MHz (розробка LY2SS, живлення по одному кабелю).  Хороша і компактна антена,  дуже зручна для виїздів на природу (маю файл з конструкцією і розмірами антени).
Непогано ця антена зарекомендувала себе і  при зв'яках  на місцевості  (30-50 км., а при умові  TROPO  і  більше).

Судячи з інформації AMSAT (amsat.org) в кінці Серпня 2015 р. планується виведення на орбіту  мікросупутника  FOX -1 A (серія мікросупутників FOX, яких поступово планується   вивести на орбіту  кілька),  цей SAT  буде обладнаний радіоаматорським  FM транспондером (145/435 MHz).
Схоже з Вересня 2015 р. стане дещо цікавіше працювати через радоаматорські SAT в FM mode!
 Колеги, прєднуйтесь! SAT QSO - це цікаво! Якщо є бажання послухати роботу радіоаматорів на супутниках ( чи провести QSO),
 скористайтеся http://ww2.amsat.org/amsat-new/tools/predict/index.php, щоб визначити, коли він над вами.

 73!   de UR3PGW
Записаний
UT4PZ
Старожило
****
Offline Offline

Повідомлень: 215


Перегляд профілю Email
« Відповідь #11 : 09 Лютого 2015, 10:04:16 »

Із задоволенням читаю про твої успіхи.
Вчора, 07.02.2015 року, в мене як радіоаматора, був так би мовити " маленький ювілей". 
Вітаю!
Записаний
UR0ET
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13


Перегляд профілю Email
« Відповідь #12 : 05 Червня 2015, 06:56:03 »

З цікавістью прочитав розповідь Богдана про його перші кроки на цьому шляху.
Результат роботи за рік вражає!
Сам поки що працюю через супутник SO-50 не так давно: з 28 квітня 2015 року.
Результати скромні: 84 QSO, 40 кореспондентів з 17 країн, 35 квадратів.
Портативна станція Baofeng UV-B5, 5 ватт. Всі зв'язки також проведні "з руки".
Перші 68 QSO провів на антену 5 елементів на 144 МГц та 6 елементів на 432 розробки RZ9CJ, решту - на 3+4 елементи розробки RA6FOO. Після отримання статистичних даних буде цікаво порівняти ці дві антени.
Під враженям від перших зв'язків через супутник підготував відеоролик:


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LSzZMn2gyC0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=LSzZMn2gyC0</a>


До зустрічі!

73!
« Останнє редагування: 08 Червня 2015, 04:47:30 від UR0ET » Записаний
ur3pgw
Користувач
**
Offline Offline

Повідомлень: 29


Перегляд профілю
« Відповідь #13 : 06 Червня 2015, 12:26:30 »

Добрий день, Володимир!
Радий прочитати про Ваші перші враження та результати роботи через супутник SO-50!
Я із самого початку вашої роботи на SO-50 завжди приймав Вас гучно та впевнено! Дякую  за проведені QSO (вже їх провели декілька)!
Доречі і сьогодні під час чергового витка SO-50  в 06:32-06:47 UTC  приймав Вас гучно, навіть викликав,
але QRM були досить потужні і мабуть мене не почули.
Мене радує, що Ви досить швидкими темпами поповнюєте свій LOG новими кореспондентами (постійно чую це
на SAT SO-50 і бачу в SAT SO-50 LOGBOOK).
В мене на сьогоднішній день в LOG є 921 QSO via SAT SO-50. Це QSO приблизно з 165 станціями. Планую в найближчі місяці провести таки 1000-не QSO через SO-50.
Мій друг Heldur ES6SW, з яким ми постійно листуємося по e-mail, вже має в свому LOG більше 10200 QSO via SAT (причому тільки в FM mode). Він часто працює на цьому SAT на антену "резинка" та потужністю 1,5- 2 W з вікна своєї квартири та на природі (правда це подовжена антена).
До нових зустрічей на SAT SO-50! Бажаю успішної та цікавої роботи на SO-50!
73!
Записаний
UR3PEZ
Новачок
*
Offline Offline

Повідомлень: 13



Перегляд профілю Email
« Відповідь #14 : 28 Червня 2015, 23:29:27 »

Вітаю! Радий Богдан за тебе, за твої успіхи у цій темі...Переглядав відео по зв"язкам через супутник..
Так тримати!
Записаний

73!
Сторінок: [1] 2 3 4
Друк
Перейти в: