Ліга Радіоаматовів Волині

Код нашого банера:

<a href="http://lrv.net.ua"><img src="http://lrv.net.ua/images/lrv-baner.gif" alt="Ліга Радіоаматорів Волині"></a>

Адреса для листування:
а/с 5, м. Ковель, Волинська обл., 45008
Адмін:  ut1pg(at)lrv.net.ua

Круглий стіл: ведучий UR4PWL op. Микола
Щонеділі на 3,603 MHz о 08:30 укр.
Постійно на УКХ - 145,400 та 435,400 MHz

Історія ЛРВ Друк

На Волині перші згадки про ліцензованих радіоаматорів короткохвильовиків походять з часів панування Польщі до 1939 року. На ту пору у Львові існувало громадське об'єднання Львівський клуб короткохвильовиків (LKK) членами якого були у Володимирі-Волинському клубна радіостанція Zwiazek Streletski по вул.Маршалка Пілсудскего-SP1LH, та Julian Grudzinski-SP1LI, в Ковелі Marcin Wyrwynski- SP1OH.

Відроджувався короткохвильовий рух у Володимир-Волинській станції юних техніків, звідки на зламі 1958-59рр перші зв'язки під позивними RB5ABJ були проведені на діапазоні 38-40 Мгц. В апаратному журналі радіостанції зафіксовані перші чотири радіозв'язки 23,29,30 грудня 1958 року з Челябінськом. А 6,7,10,12,19 січня з Челябінськом, Нижнім Тагілом Свердловської обл., Павлодаром Казахської РСР та Печора Комі АРСР. А 14 червня 1959 року на колективній радіостанції під новим позивним RB5KEG в апаратному журналі першим записано зв'язок з колегами м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області (RB5KDJ). Керівником колективної радіостанції був вчитель фізики Янович Павло Іванович. Павло Іванович і нині активний радіоаматор, проживає в м. Рівному, а в ефір виходить під позивними UT5KP. Перші учні та оператори Павла Івановича - Садовський Сергій (м.Червоноград) та Ростислав Чернецький - UR5PA (м. Нововолинськ).

В 1958 році в Луцьку було створено Луцький радіоклуб. Перший начальник радіоклубу Якущенко Леонід Данилович. Першим начальником колективної радіостанції радіоклубу  UB5KEF був Конанов. Радіоклуб розташовувався в будинку по вул. Радянській (нині бульвар Лесі Українки). Пізніше радіоклуб переїхав на вул.Крупської 9. На радіостанції використовували передавач РСБ потужністю 50 Ватт. Наступними начальниками радіостанції були Циванюк А.Й. та Доманов М..  Пізніше радіоклуб перетворили в Луцьку радіотехнічну школу ДТСААФ. Першим начальником РТШ був начальник радіоклубу Циванюк Аркадій Йосипович (US5PG).
На початку  70-х років популярність короткохвильового радіоспорту та сприятливі умови для радіозв'язків особливо на діапазоні 28 МГц привела до збільшення кількості аматорських радіостанцій. Збільшилась мережа колективних радіостанцій в школах та позашкільних  навчальних закладах. Майже в кожному районі були зареєстровані колективки. Це був результат постійної уваги до радіоаматорів з боку керівництва обласного управління освіти, обласної станції юних техніків, а також таких ентузіастів-подвижників як Міщук Віталій Гнатович, вчитель-фізик, інспектор Локачинського районного відділу освіти та Андрійчук Григорій Федорович, керівник колективної радіостанції Локачинського Палаца піонерів, перший майстер спорту СРСР із спортивної пеленгації на Волині. Як згадує Г.Андрійчук, в 70-х роках в кожній середній школі Локачинського району була "колективка".
Перший радіоаматорський спостережницький позивний UB5-058-1 отримав Андрійчук Г.Ф. у 1959 році. В Ковелі 10.11.1978 було створено перший в області колективний радіоаматорський спостережницький пункт UK5-058-1 (з 1995 року US-P-1) при Ковельській міській СЮТ.
Cтаном на 01.12.1990 було зареєстровано 30 колективних та 70 індивідуальних радіостанції, а після перереєстрації в 1994 році на Волині було 33 колективних та один аматорський УКХ ретранслятор, а також 132 індивідуальні аматорські радіостанції. На жаль ринкові відносини та економічна скрута привела до зменшення кількості колективних радіостанцій як і скрізь по країні. Так, станом на початок 2011 року, ми маємо 9 колективних радіостанцій:

1     UR4PWB Володимир-Волинський Центр позашкільної освіти        
2     UR4PWC Нововолинська міська станція юних техніків        
3     UR4PWD Луцька загальноосвітня школа № 16        
4     UR4PWF Старовижівська загальноосвітня школа    
5     UR4PWJ ЦНТТУМ м. Луцька        
6     UR4PWL Ковельська міська станція юних техніків    
7     UR4PWU Загальноосвітня школа с. Колодяжне     
8     UR4PXA Ковельська загальноосвітня школа № 11    
9     UR4PXH Машівська загальноосвітня школа, Любомльський район

  • Та 143 індивідуальних радіостанцій, за даними Волинської філії Українського державного центру радіочастот.

Тепер деякі факти із життя радіоаматорів на Волині, які вдалося з'ясувати нам:

Перший радіозв'язок на щойно дозволеному діапазоні 160 метрів провів М.Пашкевич з колективної радіостанції UK5PAN (Ковельська міська станція юних техніків) 11.08.1979р. телеграфом з UB5NDN  (м. Могилів-Подільський),  використовуючи стару армійську радіостанцію РБМ-1 випуску 1946 року.
У квітні 1982 року М.Пашкевич UB5PAC провів перший зв'язок телеграфом використовуючи ретранслятор встановлений на штучному радіоаматорському супутнику Землі з G3ZRH на частотах 145/29MHz.       
Перший зв'язок на ультракоротких хвилях 432 MHz провів Олександр Мороз UB5PAZ (Турійськ) із UK5PAN (Ковель) під час змагань "Польовий День" 06.08.1982 року.
Перший міжконтинентальний зв'язок завдяки відбитій радіохвилі від поверхні Місяця  провів Олександр Мороз 19.03.89 з кореспондентом з Північної Америки.
В 90-х роках у зв'язку з впровадженням комп'ютерної техніки наші радіоаматори активно засвоюють нові дозволені види випромінювання. Так перший в'язок RTTY провів М.Пашкевич (UT4PR) з Ковеля 28.07.1991 року, PSK - С.Надюков (UR3PA) 21.11.1999р. з м. Володимира-Волинського.
Перший зв'язок SSTV провів О.Мороз (UT1PA) 28.11.1999 року випередивши свого колегу С.Надюкова  на декілька днів.

Справжнім святом радіоаматорів Волині був жовтень 2009 року, коли був створений сайт Ліги радіоаматорів Волині.
В даний час радіоаматори Волині є членами різних українських та міжнародних клубів, таких як Український контест клуб - UCC, Український радіоаматорський QRP клуб, DIG, EPC, KDR, HSC, UCWC і т.д.
Активно беруть участь радіоаматори Волині у різного роду змаганнях.
UR4PWC у "SAC 2005 CW" в заліку Multi Op./Single TX/Multi Band MULTI-ONE серед українських станцій посіли 1 місце, у світі - 4. А UR3PGV у заліковій групі Single Op./Single TX/Multi Band - Low power серед українських станцій посів 14 МІСЦЕ.
UR4PWL в "UBA DX Contest 2005 - CW" у групі D посіли серед українських станцій 2 місце, серед Європейських - 10 місце.
У "WAG-Contest 2005" UR4PWL зайняли 2 місце серед українських станцій у групі Multi OP/Single TX.
У "Молодіжному спринті 2006" UR4PWL у старшій заліковій групі зайняли 2 місце.
У "Чемпіонаті України 2006 CW" UT4PZ зайняв 1 місце у заліковій групі один оператор - діапазон 3.5 МГц.
У XXXII відкритих змагань учнівської молоді України з радіозв'язку на КХ на кубок журналу "Радіоаматор " Волинська область посіла 4 МІСЦЕ. У складі збірної області UR4PWC, UR4PWL, UR4PWJ,        
UR4PWB.
І ЦЕ ДАЛЕКО НЕ ВЕСЬ ПЕРЕЛІК ЗМАГАНЬ, У ЯКИХ БЕРЕ УЧАСТЬ ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ!!!

                                     Створення Ліги радіоаматорів Волині:

   Після проголошення Незалежності України наші радіоаматори як і скрізь по країні гостро відчули негативне ставлення до нас з боку керівництва ДТСААФ. Треба було створювати свою, незалежну від інших, громадську організацію. З ініціативи групи радіоаматорів північно-західного регіону Волині (Ковель, Любомиль, Стара Вижівка, Турійськ) були скликані збори. 15 листопада 1992 року на зборах у Ковелі було постановлено про створення обласної громадської організації північно-західного регіону, та запропонувати радіоаматорам Волині створити обласну громадську організацію. Такі збори відбулися 22 листопада 1992 року у Луцьку за участю 38 радіоаматорів, які представляли більшість районів області. На збори була запрошена голова Федерації радіоспорту Волині та колега з Вінниці Д.Павліка RB5NS (UU1AZ). На зборах було постановлено про проголошення Ліги радіоаматорів Волині. Наступні збори членів ЛРВ відбулися 6 березня 1993 року в місті Ковель. На збори прибули колеги з Рівненщини (UB5KA, UB5KW) та Тернополя (UB5BAE, UB5BBC). Тут був розглянутий та прийнятий "Статут Ліги радіоаматорів Волині". Окремо прийняли рішення ввійти у склад Ліги радіоаматорів України. Для подальшої роботи було обрано Раду, створено комітети та комісії, а також обрали та затвердили ревізійну комісію ЛРВ. Перша реєстрація ЛРВ відбулася за розпорядженням № 31 від 30.09.1993 виконавчим комітетом Ковельської міської Ради народних депутатів. Наступна - управлінням юстицій у Волинській області. Ми отримали Свідоцтво про реєстрацію № 65 від 04.11.1994 року. Згідно Статуту щороку проводяться збори членів ЛРВ, двічі на рік - Рада ЛРВ, раз у два роки - звітно-виборні збори.
    Серед почесних членів ЛРВ є "патріарх" радіоаматорського руху Волині Павло Іванович UT5KP, нині проживає в Рівному; колишній ковельчанин Леон Мадзіарскі NJ6P, нині проживає в США; Володимир Кот UA0BB, який в Норильськ переїхав з Нововолинська; колишні радіоаматори з Луцька Леонід 4Z5KU (ex. UB5PB) та Євгенія (ex. UR3PEW) Берковичі, які нині проживають в Ізраїлі; Іван Шумік EA5/UR3PE з Іспанії та Володимир Гертд DL2OW з Німеччини, родина якого проживає в Маневичах.

Участь наших радіоаматорів у різного роду заходах:

     На святкування 10-ї річниці колективної радіостанції UK5PAN, у травні 1982, прибули гості з Луцька UB5PM, Турійська UB5PAZ та колеги з UK2LAA - місто Брест, Білорусь.
     В 1985 році Федерація радіоспорту Волинської області спільно з Волинським обласним комітетом ДТСААФ за ініціативою радіоаматорської громадськості спромоглася надрукувати перший в області радіоаматорський диплом "Луцьк-900".
    02.07.1993 на зльоті радіоаматорів "Самбір" від Волині були Г.Горайчук - RB5PH (Маневичі), А.Федоренко - RB5PG (Луцьк) та В.Крамаренко - UB5PDK (Луцьк).
    21-22.05.1993 відбувся Перший український міжнародний HAMFEST KHARKOV-93, де від Волині прийняв участь С.Гунько - RB5PE.
    З 1994 року традиційними стали навчально-тренувальні збори радіоаматорської аварійної служби звязку Рівненської та Волинської областей і штабу цивільної оборон Рівненскої атомної електростанції.    
Під час святкування 50-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні у травні 1995 року, колектив аматорської радіостанції Ковельської міської станції юних техніків UR4PWL, вперше працював спеціальним позивним сигналом EO50PA.
    04-08.1995 участь в SAMIT EW-UB (Білорусь-Україна) "Біле озеро-95", Лунінець, Пінської обл., Білорусь. В складі української делегації М.Пашкевич - UT4PR (Ковель), С.Надюков - UR3PA (Володимир-Волинський), Г.Горайчук - UY0PX (Маневичі), та О.Ромаш - UT7KM (Клесов, Рівненська обл.).
   На зборах радіоаматорів Волині та Рівного 1999 року окрім 22 короткохвильовиків Волинської та 31-го з Рівненщини були гості з Києва -  Андрій Лякін - UT2UB, перший віце-президент ЛРУ, начальник ЦСТРК ТСОУ; С.Майборода - UT5UGW інструктор радіоклуба; Роман Братчак - UT7UA радист Української антарктичної науково-дослідної бази "Академік Вернадський"(ЕМ1КA); гості із Львова Георгій Чліянц - UY5XE, Роман Терлецький - UY3WX, Василь Павлюк - UR5WHR; редактор всеукраїнської газети "Я-радиолюбитель" Володимир Третяков - UR7IRL з cином Павлом - UR6IRL з м.Краматорськ, Донецької області; колега Дмитро - UA3MAV з м.Ярославля, Росія.
Серпень 1999 року. Участь радіоаматорів С.Надюкова - UR3PA, С.Потишука - UR3PІ з Володимира-Волинського, М.Пашкевича - UT4PR, М.Мякоти - UR3PEZ з Ковеля та з Нововолинська С.Гунько - UT5PW,  під керівництвом заступника мера м.Володимира-Волинського Андрія Шоцького - UT2PL, в забезпеченні синхронного звучання церковних дзвонів під час святкування 800 ліття Волинсько-Галицької держави.
    У серпні 1999 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Світязь (UIA SvL-01, URDA VO-20) і працювали під позивним EN8PSL.
    З нагоди 800 ліття Волинсько-Галицької держави (1199-1349рр) адміністрацією м.Володимира-Волинського та Лігою радіоаматорів Волині було засновано диплом "800 ліття Волинсько-Галицької держави". Він набув популярності серед радіоаматорів світу, тому додатково видавався радіоаматорам у зв'язку з 800 річчям князя-короля  Данила Галицького та 800 років пам'яті Романа Мстиславовича 2005 року. Диплом отримали радіоаматори України, Росії, Польщі, Німеччини та США.
    У липні 2000 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Кримно (UIA KrL-01, URDA VO-20) і працювали під позивним EN8PSL.
    За ініціативою М.Пашкевича UT4PR в 2000 році впеше у програму зборів радіоаматорів Волині та Рівного впроваджено очні змагання з радіозв'язку на ультракоротких хвилях де учасники змагань використовують власні портативні радіостанції УКХ-діапазона 145МГц. І представник Ковеля, наймолодший радіоспортсмени (14 років), Сергій Шульгін-UR3PFR виборов чемпіонське звання.    
    У липні 2001 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Волянський (UIA VoL-01, URDA VO-16) та працювали під позивним EN0PA.
    З 20 по 26 серпня 2001 року на честь 10 річниці Незалежності України радіоаматори Ковеля працювали під спеціальним позивним EN10P. Працювали на 3.5, 7, 14, 21, 28 та 145 MHz SSB, CW, FM. Було прведено 1164 QSO. На 145 MHz вдалось провести 23 QSO. По списку DXCC зробили 58 країн.
    Серпень 2001 року. Участь делегації Ліги радіоаматорів Волині в зустрічі з колегами східних воєводств в Польщі під Замостям. Від Волині М.Пашкевич-UT4PR - Президент ЛРВ, С.Надюков-UR3PA - член Ради ЛРВ, з дочкою Оксаною - UR3PFY та радіоаматор з Іванич В.Троць- UR3PFQ.
    Під час відзначення 25-ї річниці виробничого об'єднання "Оснастка" 24-30 вересня 2001 р., колективна радіостанція об'єднання UR4PWX працювала позивним EM25PO.
    Традиційна, уже 8-а, зустріч на о.Білому радіоаматорів Волині та Рівного відбулася 26-30 червня 2002 року. Незважаючи на несприятливі погодні умови на вечір п'ятниці 28-го прибула основна маса учасників зборів. Дружні привітання та спільна вечеря продовжились в будиночку, який був надано для приїзджих. Звичайно і на цей раз маршрутну групу в складі 3-х чоловік яку очолював Віталій Малиновський, UT1PX, радо зустрічали на озері. Всі присутні були приємно здивовані коли побачили пішоходів у повному туристичному спорядженні. А зранку 29-го, після відпочинку у власних наметах, група рушила далі за наміченим маршрутом: смт. Маневичі - о.Біле - м.Кузнецовськ. Довжина траси на цей раз становила більше 45км. Завдяки портативним радіостанціям, з маршрутною групою підпримувався постійной радіозв'язок, так що ми були спокійні за колег. В суботу зранку продовжували прибувати учасники зустрічи як Волині так і з Рівненщини. Один радіоаматор з м.Дубно не вперше добирається сюда на двуколісному мотоциклі. Головне встигнути на відкриття. Доповіді та технічна конференція проходить за програмою. Пляшку з посланням від Волині доручили викопувати та відкорковувати Івану Чуйко UT1PF. На жаль у зв'язку з погодними умовами провели "змагання" лише зі співів. А ввечері всі із задоволенням слухали "бардівськi" пісні у виконанні та під акомпанимент електоронно-музичнного інструмента колеги Леоніда UR5KAT. Недільний ронок для більшості видався не дуже прохолодним. За прикладом Сергія Надюкова, UR3PA, майже всі із задоволенням "вопробували" цілющу воду о.Білого. Спільний сніданок, традиційне зачитування "послання" до наступників-радіоаматорів та закопування пляшки з "посланням" пройшли дуже швидко. Колективне фото на згадку, обмін побажаннями щасливої дороги і зустрічи у наступному році.
    У липні 2002 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Білий (UIA BiL-01, URDA VO-12) та працювали під позивним EO9P.
    На Покрову 2002 року під час святкування 60-ї річниці створення Української Повстанської Армії на Вовчаку (Турійський р-н) радіоаматори Нововолинська, Ковеля, Турійська та Володимир-Волинського брали участь у дійстві, та по ефіру повідомляли світу про цю подію. Прикро, що незважаючи на клопотання та заяви від Ліги радіоаматорів Волині нам так і не дозволили використати ювілейний позивний сигнал UV60PA так як "свято не признано на державному рівні". Прийшлося працювати під позивним UR4PWC/P.
    У липні 2003 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Любязьський (UIA LjL-01, URDA VO-12) та працювали під позивним UR4PWC/P.    
    З 2004 року зустрічі радіоаматорів Волині та Рівного проводяться на березі Хрінниківського водосховища на річці Стир (30 км південніше Луцька). Серед гостей був наш колега Wladimir Gertd DL2OW з німецького міста Кіель. І тут продовжуються кращі традиції попередніх зустрічей: змагання, обмін досвітом, безпрограшна лотерея, співи. Хоча із смутком згадуємо про сосну під якою залишилась невикопана пляшка з "посланням" та ласкаві, цілющі води озера Біле під Кузнецовськом.
    У липні 2004 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Світязь (UIA SvL-01, URDA VO-20) та працювали під позивним UR4PWC/P.
У грудні 2004 року на столичному "Майдані", щоб відстояти свободу, справедливість України у столицю виїзджали UR4PWC, О.Белкот - UT1PQ з дружиною Світланою, М.Мочичук - UT3PN та М.Пашкевич - UT4PR.
   За традицією у липні 2005 року радіоаматори Нововолинська та Володимир-Волинська організували експедицію на острів Малий Волянський (UIA VoL-02, URDA VO-16) та працювали під позивним UR4PWC/P.
    19-21.05.2006 року у святкуванні 80 річниці Львівського клуба короткохвильовиків (LKK), брали участь віце-президент ЛРВ С.Гунько - UT5PW, та член Ради ЛРВ А.Федоренко - US9PA.    
    З 14 по 16 липня 2006 року на традиційних зборах радіоаматорів Волині та Рівного, тепер уже у Хрінниках (Рівненська обл.).  Всьго прийняли участь 20 радіоаматорів з Волині, 20 з Рівного. 3 з Чернівців, 4 з Тернополя та 2 зі Львова (плюс їхні рідні та сім'ї). Були проведені традиційні УКВ-змагання, де перше місце виборов UR3PEZ, друге - UY5BM, третє - US0YW, та змагання по стрільбі, де перше місце посіли Ковельчани (UR3PHB, UR3PGC, UT1PA), друге - Рівне (UR5KGN, UR5KBW, UR5KAT), третє розділили Чернівці (US0YW, UR5YDS, US5YLY) та команда "СВІМ" (Остап, Юрій, Назар).
    З 24 по 28 серпня 2006 року радіоаматори Ковеля (UT4PR, UR3PEZ, UR3PGS, UR3PGW, UR3PHB, UR3PHG) на честь 15 річниці Незалежності України працювали спеціальним позивним EN15P. Працювали на всіх діапазонах SSB, CW, BPSK31, RTTY. Було проведено 994 QSO з них 250 BPSK31, RTTY. По DXCC було зроблено зв'зяки з 47 країнами світу.

І це далеко не всі захооди в яких Волиняни брали, беруть і будуть брати участь!!  До зустрічі! 73! 

 

Вітаємо іменинників!

08.07.1972 UR3PGC Руслан Рижко
10.07.1979 UR3PKG Валентин Дацишин
14.07.2004 UR3PBO Володимир Чайніков
15.07.1996 UR3PCW Павло Яцина
16.07.1960 US-P-39 Микола Кисельов
16.07.1997 UR3PTA Володимир Коцішевський
17.07.1958 UR3PFU Олег Супоровський
17.07.2010 UR3PBQ Арсен Гузар
29.07.1981 UZ8PA Олександр Романюк

WEB SDR
Форум ЛРВ