Сторінок: [1]
Друк
Автор Тема: Ехолінк в Ковелі  (Прочитано 8649 раз)
ur3php
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 81


Перегляд профілю Email
« : 28 Жовтня 2017, 21:01:27 »

У вас на колективці в Ковелі Ехолінк поставити можна?
Треба Інтернет і місце щоб прикрутити антену.

Записаний
UT1PG
Адміністратор
Ветеран
*****
Offline Offline

Повідомлень: 304



Перегляд профілю WWW
« Відповідь #1 : 29 Жовтня 2017, 05:26:50 »

Розташування не зручне. Антена буде на 2 поверсі а навколо 9 та 5 поверхові будинки...
Записаний
UT4PR
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю Email
« Відповідь #2 : 29 Жовтня 2017, 12:46:37 »

Вітаю, Роман!
Тема не нова, але саме на колективкі умови не вигідні.
Правда є І-нет та місце для антени. Якщо вважаєш що треба щось робити то
яготовий.
З повагою, Микола.


73!   UT4PR
Записаний
UT5PP
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 94


VLAD


Перегляд профілю Email
« Відповідь #3 : 29 Жовтня 2017, 16:29:32 »

Біля центру технічної творчості у Вас в Луцьку є висока труба. Андрій туди колись дельту зацепляв. Чого ви не хочете на ту трубу ту антену свою запузирити. І інтернет в Зінчука на коликливці є. Які проблеми???
Записаний
UT1PG
Адміністратор
Ветеран
*****
Offline Offline

Повідомлень: 304



Перегляд профілю WWW
« Відповідь #4 : 29 Жовтня 2017, 17:44:32 »

Біля центру технічної творчості у Вас в Луцьку є висока труба. Андрій туди колись дельту зацепляв. Чого ви не хочете на ту трубу ту антену свою запузирити. І інтернет в Зінчука на коликливці є. Які проблеми???

У Луцьку він уже працює, читай http://lrv.net.ua/forum/index.php/topic,112.0.html , і ось ще http://www.cqrivne.com.ua/?id=961
Рома, я так розумію, тему підняв щоб і в Ковелі працював
Записаний
UT5PP
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 94


VLAD


Перегляд профілю Email
« Відповідь #5 : 29 Жовтня 2017, 19:23:20 »

То в Ковелі і без Роми я думаю з цим розберемось, якщо бажання буде. Чи Рома є головний проффесор Волинської обл??
Записаний
UT1PG
Адміністратор
Ветеран
*****
Offline Offline

Повідомлень: 304



Перегляд профілю WWW
« Відповідь #6 : 29 Жовтня 2017, 19:26:23 »

Блін... Була створена тема і задані конкретні питання. Ми відповіли, що не так?
Записаний
UR3PDA
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 02 Листопада 2017, 21:07:01 »

Луцький ехолінк працює не так оптимістично як описано в сусідній темі. 20 км накрити йому важко в силу малого підвісу антени і щільної забудови
в межах міста в принципі можна працювати на переноску 5вт без проблем. пару раз проводив зв'язок, все супер працює, задоволений.
цікаво чому вибрали 434МГц а не 145?
є ідея/пропозиція на обговорення інсталювати три лінка на область: луцьк/ковель/володимир або нововолинськ на вибір.
на частотах 145 мгц, щоб більше олдскул людей могло працювати.
як варіант можна організувати ДТМФ доступ на кожному лінку. наприклад 1- луцьк, 2 - ковель, 3- володимир, 4 - укр. конференція. або простіше 1-волинська і 2-українська кімнати.
якщо зацікавить, допоможу чим зможу. рома ur3php, яке залізо на контролері використовується, малина?
Записаний
ur3php
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 81


Перегляд профілю Email
« Відповідь #8 : 06 Листопада 2017, 19:44:52 »

Цитувати
цікаво чому вибрали 434МГц а не 145?

На колективці двохдіапазонна антена під'єднана одним кабелем. В приміщенні через диплексер кабель розгалужується на 144 і 430. Відповідно на 144 працює APRS, а на 430 Ехолінк. Так зроблено для економії місця і фінансових ресурсів. Оскільки APRS стандарт передбачає по всій Європі частоту 144.800, то діапазон для Ехолінку автоматично обирається 430.

Цитувати
є ідея/пропозиція на обговорення інсталювати три лінка на область: луцьк/ковель/володимир або нововолинськ на вибір. на частотах 145 мгц, щоб більше олдскул людей могло працювати.
В принципі ми цю ідею підтримуємо тільки з малими поправками. В Ковелі, якщо в нас все вдасться, поставимо APRS і Ехолінк по такій самій технології як в Луцьку. Один кабель, одна антена, дві радіостанції і два сервіси: APRS на 144 і Ехолінк на 430.

Щодо Володимира або Нововолинська можна підключати на 144.

Цитувати
як варіант можна організувати ДТМФ доступ на кожному лінку. наприклад 1- луцьк, 2 - ковель, 3- володимир, 4 - укр. конференція. або простіше 1-волинська і 2-українська кімнати.
Для того щоб таке зробити потрібно реєструвати свою конференцію в системі Ехолінк, що коштує значні гроші (щорічна оплата) і додатково утримувати сервер. Теоретично можна і без реєстрації конференції щоб всі конектилися до одного лінку. Але навіть в цьому випадку потрібно залізо на якому цей лінк буде 24\7\365 працювати. Домашні PC комп'ютери не беруться до уваги.   

Цитувати
рома ur3php, яке залізо на контролері використовується, малина?
На колективці стоїть OrangePi One, USB звукова карта, SVXLink, Icom.

Цитувати
якщо зацікавить, допоможу чим зможу
 

Станом на сьогодні в нас вистачає ресурсів щоб реалізувати проект (Ехолінк і APRS) для Ковеля.

Загалом Ехолінк складається з наступних елементів:
кабель
антена
радіостанція
блок живлення
комп'ютер
Інтернет
місце
+ відповідальна особа яка могла б це все наглядати і в разі чого оперативно переконфігурувати.

Для Володимира або Нововолинська ми можемо підготувати антену і комп'ютер з інтерфейсом до радіостанції. Потрібні зацікавлені люди на місцях для купівлі (або пошуку):
радіостанції
кабеля
блока живлення
мачти
місця встановлення.

Якщо необхідні компоненти знайдуться то можна реалізовувати.

 
Записаний
UR3PDA
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 07 Листопада 2017, 22:12:51 »

дякую за розгорнуту відповідь.

тепер зрозуміло чому антена на лінк такої конструкції. і чому лінк на 430.
власне мені 70см подобається діапазон, але оскільки діло з ретранслятором на 145 практично в глухому куті, я подумав що поставити 3 лінка на область це була б чудова альтернатива йому. і значно дешевша і ширша географічно!
це б дозволило олдскул аматорам працювати на УКВ на всю область а не тільки 30-50 км від себе.

у мене є стопка айкомів, можем їх пустити під це діло. готовий технічно більш-менш забезпечити скажімо UR4PWC. кабель думаю найдем. блок живлення.... треба подумати. антена - можна виготовити саму елементарну любої підходящої конструкції. Там хлопці наче активні, якщо підтримають, то було б класно. Малинка я так розумію за тобою.

шкода що своя конфа платна. ну на крайняк і українська працюватиме. свій сервер підняти можна, але ж хто захоче цілодобово його живити?

стосовно частот навіть і не знаю...
на UR4PWJ  намічаються серйозні зміни. якщо діло піде в хід, то те, що зараз там стоїть, буде переноситись в інше приміщення і по ходу будуть нові мачти/антени/фідера. Є плани на ретранслятор на 430 мгц.... але це вже обговорення за межами даної теми.
можливо ми все таки знайдем рішення з установкою ще однієї антени на 145 для лінка? АПРС працює рідко і пакетом, думаю особливих завад не створить. тим паче на даху є можливість рознести ант.
хочу знайти консенсус з тобою, так як це твоє обладнання, да і більш ніхто цим не займається...

по ковелю щось сказати важко. були великі надії, але з кожним днем все менше і прямує до нуля =) гляди і самі без нас розберуться.
Записаний
UT4PZ
Старожило
****
Offline Offline

Повідомлень: 215


Перегляд профілю Email
« Відповідь #10 : 08 Листопада 2017, 08:19:21 »

готовий технічно більш-менш забезпечити скажімо UR4PWC. кабель думаю найдем.
Ідея хороша. Але маю проблему з дахом. Лазять бомжі і "металісти". Декілька разів вирізали фідера, одного разу дюралеву щоглу поцупили. Шкода буде праці.
Записаний
UR3PDA
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю
« Відповідь #11 : 09 Листопада 2017, 09:55:38 »

а якщо замок повісити?
Записаний
UT4PZ
Старожило
****
Offline Offline

Повідомлень: 215


Перегляд профілю Email
« Відповідь #12 : 09 Листопада 2017, 16:30:03 »

Проблема в пожежній драбині що веде на дах.
Пробували обмежити доступ до неї, прийшов міський пожежник і сказав що доступ по інструкції має бути не заблокований.
Дитяча установа всетаки, діти навчаються..., кожного року перевіряють. Має бути як по проекту.
Пробував нижню частину мазати чорною мазутою, не помогло, всеодно залазять.

З десяток років тому був взагалі кумедний випадок.
Вночі вахтер помітила що хтось піднявся на установу по пожежній драбині. Зателефонувала у міліцію. Там запитали, а чи є
укладений договір на охорону? Нема... А значить це ваші проблеми.
Ось так і маємось донині.
Записаний
UR3PDA
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 50


Перегляд профілю
« Відповідь #13 : 10 Листопада 2017, 15:15:42 »

Мдааа.... важко підібрати слова для коментарів.
Ясно. Будемо щось думати.
Записаний
ur3php
Постійний користувач
***
Offline Offline

Повідомлень: 81


Перегляд профілю Email
« Відповідь #14 : 29 Березня 2018, 12:32:05 »

У зв'язку з відсутністю ініціативи та технічної можливості проект закриваємо.
Прошу адміністратора закрити тему. 
Записаний
Сторінок: [1]
Друк
Перейти в: